A1 - Beginner Level (English)
Mum and Dad

Hi Mum and Dad
Guess what? I've got a new job.It's with a mobile phone company called Phones-2-Go
I haven't got my own office.I share it with four other people.But it's a very big office.I've got a desk with a computer.It's a laptop.It's black and it's really fast.I've got a telephone,too, and,of course,a new mobile.The mobile's very small.I haven't got a secretary or a company car,but maybe next year....
Anyway,the job is really good and the people in my office are very nice.
Hope you're OK.
Love
Joe
PS I've got a new grilfriend,too.Her name's Zeta,and she works for a big sports company.
She's 29 and she's gorgeous.
Translate
Përshëndetje Mami dhe Babi
Gjeje cfarë ? unë kam gjetur një punë te re.është në një kompani Telefonash mobile e cila quhet Phones-2-Go
Edhe unë nuk kam një zyrë.Por ata e ndajne me kater persona.Por kjo eshte nje zyrë.Por une mora një tavoline të madhe me Pc.është një laptop i zi.Por kjo është me të vërtet i shpejtë.Por une mora një telefon edhe natyrisht nje mobile.Dhe nje celualar te ri dhe të vogël.Por unë nuk mora një sekretar apo makinë kompani por ndoshta vitin tjetër.Gjithsesi puna është me të vërtet mirë.Por njerzit ne zyren time jan shume te bukur.
Shpresoj te jeni shum Mrekulli.
Dashuri
Joe
Pulle Postare.Une kam marre nje femer te re ajo quhet Zeta dhe punon me nje kompani te madhe sportive
Ajo eshte 29 vjece edhe eshte e mrekullueshme

Hi Mum and Dad Guess what? I've got a new job.It's with a mobile phone company called Phones-2-Go I haven't got my own office.I share it with four other people.But it's a very big office.I've got a desk with a computer.It's a laptop.It's black and it's really fast.I've got a telephone,too, and,of course,a new mobile.The mobile's very small.I haven't got a secretary or a company car,but maybe next year.... Anyway,the job is really good and the people in my office are very nice. Hope you're OK. Love Joe PS I've got a new grilfriend,too.Her name's Zeta,and she works for a big sports company. She's 29 and she's gorgeous. Translate Përshëndetje Mami dhe Babi Gjeje cfarë ? unë kam gjetur një punë te re.është në një kompani Telefonash mobile e cila quhet Phones-2-Go Edhe unë nuk kam një zyrë.Por ata e ndajne me kater persona.Por kjo eshte nje zyrë.Por une mora një tavoline të madhe me Pc.është një laptop i zi.Por kjo është me të vërtet i shpejtë.Por une mora një telefon edhe natyrisht nje mobile.Dhe nje celualar te ri dhe të vogël.Por unë nuk mora një sekretar apo makinë kompani por ndoshta vitin tjetër.Gjithsesi puna është me të vërtet mirë.Por njerzit ne zyren time jan shume te bukur. Shpresoj te jeni shum Mrekulli. Dashuri Joe Pulle Postare.Une kam marre nje femer te re ajo quhet Zeta dhe punon me nje kompani te madhe sportive Ajo eshte 29 vjece edhe eshte e mrekullueshme
57
0
1
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
With selected deselect posts show selected posts
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft